мр Милорад Дурутовић - Kњижевни критичар

мр Милорад Дурутовић – Kњижевни критичар

Поводом Свјетског дана књиге и ауторских права имао сам јединствену част да будем гост гимназије „Свети Сава“ у Подгорици. Упознавши се са начином рада у овој школи, који је повјерен провјереним и честитим професорима и педагозима, схватио сам да оснивање ове школе пружа далеко више од још једне могућности избора пред којом се може наћи неки данашњи ученик који тежи уписати квалитетну средњу школу. Предности су бројне, почевши од неких практичних бенефита, све до шансе да данашњи млади човјек има прилику да његује традиционалне и класичне вриједности, а да, истовремено, сасвим прати изазове и захтјеве савременог школства и живота. Према томе, свесрдно препоручујем сваком родитељу и основцу да овакву образовну установу макар размотри као прилику неких лијепих и великих могућности усавршавања.